Amasya Üniversitesi 2021-2022 mezuniyet törenine Amasya Vali Vekili Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Kürkçü, Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Önder Duman, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü, Genel Sekreter Duran Çuhadar başta olmak üzere Amasya protokolü, dekanlar, yüksekokul müdürleri, akademik, idari personelle birlikte öğrenciler ve aileleri katıldı.

Amasya Üniversitesi 2021-2022 mezuniyet törenine Amasya Üniversitesinden Fakülteler bazında birinci ve ikincisi olarak mezun olmayı başaran Çiğdem Topal ve Diğdem Topal ikizler damgasını vurdu.

Fakülte mezunu öğrencileri adına konuşma yapan Amasya Üniversitesi Fakülteler Birincisi Çiğdem Topal ve Fakülteler İkincisi Diğdem Topal'ın Mezuniyet Töreni Konuşmalarında;

Amasya Üniversitesinden Dereceyle Mezun Olmanın Gururunu Yaşıyorum

Çiğdem Topal;“Bugün burada Amasya Üniversitesinden dereceyle mezun olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu yolda ilerlerken öğrendiğimiz her şey için ilk olarak Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, dört yıl boyunca bizler için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan değerli hocalarıma şahsım ve mezun arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Bu süreçte bizlerden maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyen öncelikle canım aileme ve mezun arkadaşlarımızın saygıdeğer ailelerine teşekkür etmek istiyorum. Başlangıçlar güzeldir. Bitişler zor. Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar acı. Dört sene önce her birimiz farklı hayal ve hikâyelerle başladık bu maceraya. Ve bu maceramız bugün sona eriyor. Bu yola beraber çıktığım, el ele verdiğimizde hiçbir şeyin imkânsız olmadığını gösteren sevincimle üzüntümle varlığını her daim hissettiğim değerli ikizim Diğdem Topal’a teşekkür ediyor ve sözü ona bırakıyorum.”

Amasya Üniversitesi Ailesinin Fertleri Olarak Kalacağız

Diğdem Topal;“İkizim ile bu mutluluğu yaşıyor olmak paha biçilmez ve unutulmaz bir an. Bu duyguyu beraber yaşadığımız için ikizime teşekkür ediyorum. Amasya Üniversitesi ailesine sahip olmak bizim için her zaman bir ayrıcalıktı, biz burada bir aileydik ve yıllar geçse de biz bu ailenin fertleri olarak kalacağız. Değerli mezun arkadaşlarım, sizlerden doğru ve adil bir insan olmanızı, önce kendinize sonra çevrenize bildiklerinizi yansıtmanızı, insanlara faydalı olmanızı, ülkemizi ve insanlığı geliştirmek için çaba göstermenizi bekliyor ve bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Ve sözlerimi şu şekilde bitirmek istiyorum. Ben okul öncesi öğretmeniyim, mesleğim çocuk olmak, yaşım hep çocuk, kalbim bir çocuk kalbi, ellerim boya izi, bazen bir terziyim bazen bir aşçı bazen bir müzisyen, ellerimde kuklalar var, dilimde şarkılar, oyun oynamayı severim, ben her daim yüzü gülenim, yorgunluk nedir bilmeyenim, ben okul öncesi öğretmeniyim, çocuklarımın kalbinde çok değerliyim…” dedi.

Yüksekokul mezun öğrencileri adına konuşan Amasya Üniversitesi Yüksekokullar Birincisi Mustafa Gönül konuşmasında;

Üniversitemle Gurur Duyuyorum 

“Meslek yüksekokulları ülkemizdeki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasını amaçlayan en önemli eğitim kurumlarından bir tanesidir. Bunun değerinin bilinmesi, ülkemize fayda sağlayacak nitelikli bireylerin topluma kazandırılmasında kilit rol oynamaktadır. Bu konuda bünyesindeki meslek yüksekokullarına sağlamış olduğu imkanlar nedeniyle kendi üniversitemle gurur duyuyorum. Hayalimiz gerçek oluyor üniversiteden buruk bir sevinçle mezun oluyoruz. Yürüdüğüm bu yolda bana her zaman inanan, doğru yolda ilerlemem için fikirlerimi destekleyen, başarılı olmam için yanımda olan aileme bütün içtenliğimle buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere alanlarındaki bilgi ve deneyimlerini aktararak, yolumuza ışık tutan, bizi başarıya taşıyan, bize anlayışla ve sevgiyle yaklaşan, tüm değerli hocalarıma kendim ve arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Başarıyı kazanmak kadar, korumakta bir o kadar önemlidir. Başarı inançla başlar... İnançlarınız pusulanız olsun. Yürüdüğünüz yolda size her zaman yol göstersin!”” dedi.

Bugün Hasat Zamanı

Amasya Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Tören programında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı; “2021-2022 akademik yılı törenine hepiniz hoş geldiniz. Çok kıymetli mezun öğrencilerimiz ve onların çok fedakâr aileleri sizlerde şeref verdiniz. Bugün 2 yıllık ve 4 yıllık emeğin hasat zamanı. Bugün bu hasat zamanında mezun duruma gelmeyi başarmış çok kıymetli öğrencilerimi tebrik ediyor, aileleriyle birlikte daha nice güzel günlerde bir ömür sürmelerini temenni ediyorum. Çok değerli misafirlerimiz bu güne kadar canınızla kanınızla besleyip büyüttüğünüz evlatlarınızın bir anlamda mürüvvetlerinin bir parçasını görüyorsunuz. Bu mürüvvetten mutluluk duymanız sizlerin hakkınız. O nedenle sizleri de öğrencilerimiz kadar tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatlarında tüm mezun öğrencilerimize başarılar, sağlık ve afiyet diliyorum” dedi.

Bu Vatan Sizlere Emanettir

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı mezunlarını canı gönülden kutluyorum. Bu törenin bu mekânda yapılmasını sağlayan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı tebrik ediyorum. Gençler sizleri yeni gelecek bekliyor. Aydınlık gelecekte, gönlünüzü kırmadan, umutsuzluğa kapılmadan hayatta dimdik durun. Aileleriniz de canı gönülden kutluyorum. Ben bir gençlik istiyorum, özgür mü özgür olsun. Bir gençlik istiyorum, hırslı mı hırslı olsun. Bir gençlik istiyorum, aydınlık dolu, umut dolu. Sizler Atatürk ilkelerinin yılmaz bekçilerisiniz. Bugünden itibaren bu vatan sizlere emanettir. Yolunuz bahtınız açık olsun” şeklinde konuştu.

42 Farklı Bölümden 4500 Mezun Öğrenci

Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil ise, “Amasya Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreninin hem ailelerimiz için hem gençlerimiz için hem Amasya’mız hem ülkemiz hem de geleceğimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Amasya sizin ikinci bir eviniz oldu. Amasya’nın diğer 81 ilden ayrılan farklı özellikleri vardır. Bende bir tarih öğretmeniyim. Tarihinizi, kültürünüzü çok iyi bilmelisiniz. 42 farklı bölümden 4500 mezun öğrenci var tekrar tekrar hayırlı olsun. Bahtınız açık olsun” dedi.

Amasya Üniversitesi 2021-2022 Mezuniyet Yılı lisans birinci, ikincisi ve üçüncüsü Eğitim Fakültesi'nden Çiğdem Topal, Diğdem Topal ve Yoncagül Bodur oldu.

Amasya Üniversitesi 2021-2022 Mezuniyet Yılı ön lisans mezun birincisi Tasarım MYO’dan Mustafa Gönül, ön lisans mezun ikincisi Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Havva Nur Uyarer, ön lisans mezun üçüncüsü ise Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO’dan Sude Nur Bilsel oldu.

Törenler Fakülte/Yüksekokullar bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve ikramların ardından son buldu.

 

Ilk Foto

 

Img 7917

 

Img 7920

 

Img 7923

 

Img 7927

 

Son Foto