20 Nisan 2018’de, A.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Gönüllüleri Kulübü işbirliği ile Sağlık Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde, Üniversite hastanemiz hemşireleri, akademik personelimiz ve öğrencilerimizin yoğun katılımıyla “Hemşirelik Haftası” kutlamaları etkinliği düzenlendi.

HEM.HAF.1

     Açılış konuşmalarında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, hemşirelik mesleğinin önemine değinerek, hemşirelerimizin sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirtti. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu CANSARAN  “büyük bir sabır ve özveri ile çalışarak hizmet veren, bilgi ve becerilerini insan sevgisi ve şefkat ile birleştirerek çok kıymetli mesleklerini icra eden, tüm klinisyen, akademisyen ve öğrenci hemşirelerimizin “Hemşireler Günü”nü kutluyorum.

Hem .haf .2

     Sağlık Bilimleri Fakültemizin gelişimine çok önemli katkıları olan başta Amasya Üniversitesi Rektörlüğümüz, Üniversite hastanemiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz olmak üzere; işbirliği halinde çalıştığımız tüm kamu kurum ve kuruluşlarına; üniversitemiz birimlerine ve fedakarca çalışarak emeklerini esirgemeyen tüm fakülte personelimize teşekkürü bir borç biliyorum” şeklinde konuştu.  Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Şeyda SEMİZOĞLU ise öğrenci gözüyle hemşirelik mesleğini anlattı.

Hem .haf .3

     Programda, öncelikle Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yurdanur DİKMEN, ‘Uluslararası Hemşireler Birliği’nin, 2018 yılı için belirlediği ‘’Hemşireler ‘Sağlık Bir İnsan Hakkıdır’ söylemine öncü bir sestir’’ temalı konuşmasını gerçekleştirdi. Daha sonra İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dr. Yeliz DOĞAN MERİH “Hemşirelikte inovasyonun yeri ve önemi, inovatif ürün örnekleri’  konusunda konuşma yaptı ve “İnovatif Hemşirelik Derneği”nin etkinlik ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Hem .haf .4

 

     Program sonunda Prof. Dr. Arzu CANSARAN başta Üniversitemiz Sağlık Gönüllüleri Kulübü akademik danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mukaddes ÖRS olmak üzere, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederek, tüm katılımcıları 3-5 Mayıs tarihlerinde Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin düzenleyeceği “5. Uluslar arası ve 9. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi”ne davet etti. Doç. Dr. Yurdanur DİKMEN’e Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu CANSARAN tarafından; Dr. Yeliz DOĞAN MERİH’e de Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat ŞAHİN tarafından çiçek ve fidan koordinatının yer aldığı sertifikalar takdim edildi ve program bir kokteyl ile sona erdi.

Hem .haf .5

Hem .haf .6

Hem .haf .7

Hem .haf .8