Hindistan KIIT Üniversitesi ile Mevlana programı çerçevesinde başlayan iş birliğimiz devam etmektedir. KIIT Üniversitesi Kalınga Hemşirelik Bilimleri Enstitüsünün daveti üzerine Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Duygu MURAT ÖZTÜRK ve Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Aslı YILMAZ online gerçekleştirilen eğitimlerde konuk eğitmenler olarak yer almışlardır.

Öğretim üyesi Duygu MURAT ÖZTÜRK, bu eğitim çerçevesinde nadir görülen ancak anne ve bebek sağlığı açısından önemli ve hızla müdahale gerektiren omuz distozisi hakkında bilgiler vermiş ve aynı zamanda Ebelik Bölümü Beceri Laboratuvarında yer alan bilgisayar destekli simülasyon maketini kullanarak bir vaka yönetimi gerçekleştirmiştir.

Öğretim üyesi Aslı YILMAZ, doğumdan sonraki süreçte hastaneye yatışın en sık nedeni olan yenidoğan sarılığı tedavisinde kullanılan fototerapi ve hemşirelik bakımı konusunda güncel bilgileri aktarmıştır.

Öğretim üyeleri Aslı YILMAZ ve Duygu MURAT ÖZTÜRK bu nazik daveti için KIIT Üniversitesi Kalınga Hemşirelik Bilimleri Enstitüsü Dekanı Prof. Dr. Niyati DAS’a teşekkürlerini iletmiştir. Bu işbirliğinin devam etmesi yönünde karşılıklı temennilerde bulunulmuştur.

 

Dt29102021

Banner For Guest Faculty Lecture Series Asli

 Img 5356 (1)

Img 20211029 094126