Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan Ritim Amasya Dergisi’nin ilk sayısı yayımlandı. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde stant açan yayın kurulu öğrencileri derginin tanıtımını gerçekleştirdiler. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Recep KÜRKÇÜ konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Sevgili öğrenciler,

Büyük bir hızla değişen ve gelişen günümüz dünyasında, Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak, sizleri, geleceğe en iyi bir şekilde hazırlamak, en önemli amacımızdır. Bu amaç doğrultusunda, mesleğinin gerektirdiği bilgi, beceri ve etik değerlere sahip hemşireler ve ebeler olmanız için alanında uzman hocalarımız ve her gün daha da gelişen akademik kadromuzla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Sizlerin, iyi eğitim almanız için gayretlerimiz yanında, kendinizi, sosyal anlamda ifade edebilmeniz için bir fırsat olacağını düşündüğümüz Ritim Dergisi’nin ilk sayısının sizlerle buluşmasında emeği geçen, başta Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Süleyman ELMACI’ya, değerli editör hocalarımıza ve derginin çekirdek kadrosunu oluşturan yayın kurulu öğrencilerimize, yardımlarından dolayı Tasarım Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarına teşekkür ediyorum. Ritim Dergisi’nin, sizlerin katkıları ile sürekli olarak kendini geliştirmesini, lisans eğitimi boyunca ve sonrasında anılarınızı canlı tutmasını,  Üniversitemizde geçen eğitim yıllarınıza tanıklık eden, kurumsal bir bağ olmasını diliyorum”.

Ritim Amasya dergisi yayın kurulunda bulunan öğrencileri de Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Süleyman ELMACI’ya, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Recep KÜRKÇÜ’ye, danışmanlıklarını yapan editörler Dr.Öğr.Üyesi Seval MÜSÜROĞLU, Dr.Öğr.Üyesi Kenan GÜMÜŞ ve Dr.Öğr.Üyesi Nurhan DOĞAN hocalarına desteklerinden ve yardımlarından dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak, yayın kurulu ve akademik danışmanlıklarını yapan öğretim üyelerini kutluyor, yayın hayatının uzun soluklu olmasını diliyoruz.

IMG_20200218_145443

IMG-20200305-WA0008

IMG-20200305-WA0005

IMG-20200305-WA0009